Maiskogel

Rodinné lyžování

Vrchol Maiskogel lze bezpochyby charakterizovat jako rodinný lyžařský areál. Leží jen několik kilometrů od městečka Kaprun. Se svými prostornými a mírnými sjezdovkami je předurčen pro výuku lyžování. Proto je velice oblíben mezi rodinami s malými s dětmi a též úplnými začátečníky. Současně je skvělý doplňkem k nabídce lyžařských terénů skiareálu Kitzsteinhorn. Ten totiž bude vyhovovat hlavně zdatným a zkušeným sjezdařům.

Lyžařský areál Maiskogel

Jak na Maiskogel?

Pro většinu lyžařů začíná cesta na Maiskogel obvykle na jednom ze 2 záchytných parkovišť. Parkování na nich je zdarma a jsou k nalezení u údolní stanice jedné z lanovek. Blíže k vrcholu Kitzsteinhorn vede vzhůru kabinová lanovka Maiskogelbahn. Směrem na městečko Zell am See pak míří k vrcholu sedačková lanovka Panoramabahn.

Všudypřítomná pohoda

Na vrcholu Maiskogel si mohou sjezdaři vychutnávat pohodové a klidné lyžování na dobře upravovaných a technicky naprosto nenáročných sjezdovkách. V případě, že by počasí lyžování nepřálo a oblast Zell am See - Kaprun trpěla nedostatkem přírodního sněhu, jsou sjezdovky na Maiskogelu vybaveny moderním zařízením pro výrobu umělého sněhu. A ačkoliv je většina sjezdovek na Maiskogelu v lyžařských mapách označena modrou barvou, lyžování si tady užijí jak začátečníci, tak i zdatní a zkušení sjezdaři.

Lyžařský areál Maiskogel

Přepravní zařízení

O pohodlnou a rychlou jízdu na vrchol tohoto působivého skiareálu se stará nejen čtyřsedača Panoramabahn Therme, ale i moderní šestisedačka Almbahn Kaprun. Obě lanovky jsou navíc vybaveny ochrannou bublinou. Lyžování si tady tak mohou sjezdaři vychutnat ve všech povětrnostních podmínkách. V rozlehlém freestyle parku, rozkládajícím se na 20.000 metrech čtverečních, si adrenalinovou jízdu vychutnají nejen rekreační lyžaři, ale i pokročilí milovníci freestyle lyžaři či snowboardisté.

Horská dráha

Teprve nedávno tady byla uvedena do provozu horská dráha s celoročním provozem s názvem Alpine Coaster Maisiflitzer. Ta je první svého druhu ve spolkové zemi Salcbursko a její délka se blíží 1.300 metrů. Děti si mohou užít dostatku zábavy i v Maisi parku s boulemi.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License